Jak sprawić, by dzieci przestały dotykać twarzy?

Wygląda na to, że dzieci ciągle dotykają wszystkiego w swoim otoczeniu, od stołów i krzeseł po klamki i poręcze schodów. Ponieważ na tych powierzchniach mogą znajdować się zarazki, możesz pomóc dziecku uniknąć choroby, zachęcając je, by nie dotykały twarzy przez cały dzień. Sprawienie, by Twoje dziecko przestało dotykać ich twarzy, może wydawać się niemożliwe, ale jeśli będziesz uważnie obserwować swoje dziecko i powiążesz je z innymi strategiami utrzymania rodziny w zdrowiu, możesz pomóc mu zerwać z nałogiem i uniknąć zachorowania!

1. Zniechęcanie do dotykania twarzy

Wyjaśnij, dlaczego jest to ważne, jeśli Twoje dziecko jest wystarczająco duże. Gdy Twoje dziecko ma około 3 lat, możesz rozpocząć z nim rozmowę na temat unikania zarazków, w tym znaczenia mycia rąk i tego, w jaki sposób dotykanie ich twarzy może rozprzestrzeniać zarazki na nos i usta. Chociaż znajomość tych informacji prawdopodobnie nie pomoże im zerwać z nałogiem, może pomóc w przygotowaniu podstaw, aby zrozumieli, kiedy przypomnisz im później.
Na przykład możesz powiedzieć coś takiego: „Jeśli dotkniesz czegoś z zarazkami, a następnie dotkniesz twarzy, możesz się bardzo rozchorować. Dlatego ważne jest, aby umyć ręce, ale ważne jest, aby trzymać ręce z dala od twarzy , zbyt."
Możesz także dodać coś w stylu: „Wiem, że czasami trudno jest zapamiętać. Zapominam też! Być może możemy sobie pomóc pamiętać, żeby nie dotykać naszych twarzy”.

2. Zaoferuj swojemu dziecku coś, co może trzymać lub robić rękami.
Dzieci często dotykają twarzy lub ust bez zastanowienia. Wiele razy dzieje się tak dlatego, że się nudzą i szukają sposobu na pobudzenie siebie. Jeśli uważasz, że może tak być, spróbuj dać swojemu dziecku zabawkę, którą może trzymać, na przykład figurkę z ruchomymi częściami lub zabawkę do wiercenia.
Kit i śluz mogą być również dobrymi zabawkami, aby utrzymać ręce dziecka w zajęciach.
Jeśli masz mniejsze dziecko, miej je na oku, aby upewnić się, że nie wkładają zabawki do ust, ponieważ mogą w ten sposób zbierać zarazki.

3. Dezynfekuj powierzchnie, które Twoja rodzina regularnie dotyka.

Użyj sprayu dezynfekującego lub chusteczek antybakteryjnych, aby wyczyścić blaty, klamki, włączniki światła, uchwyty toaletowe i wszelkie inne przedmioty, które ludzie mogą dotykać. W ten sposób, jeśli ktoś miał zarazki na dłoni, nie zostaną przeniesione na następną osobę, która przyjdzie i dotknie tej powierzchni [8].
Do dezynfekcji telefonów, tabletów i innych urządzeń elektronicznych używaj ściereczek alkoholowych.

4. Naucz swoje dziecko częstego mycia rąk.
Nadzoruj swoje dziecko, gdy myje ręce, aby upewnić się, że używa mydła i wody do mycia rąk przez co najmniej 15-20 sekund. Podczas mycia umyj grzbiety dłoni, dłoni, między palcami i pod paznokciami.
Twoje dziecko powinno umyć ręce przed jedzeniem lub pomóc w przygotowaniu posiłków, po skorzystaniu z toalety, po kaszlu lub kichaniu, a także za każdym razem, gdy zabrudzą sobie ręce.
Użyj odkażacza do rąk na bazie alkoholu, aby umyć ręce dziecka, jeśli trzeba je umyć, ale nie ma ich w pobliżu zlewu ani mydła.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.