Jak przygotować się na koronawirusa?

Prawdopodobnie nie możesz uciec od wiadomości na temat koronawirusa (COVID-19) i może Cię to martwić. Ponieważ wirus został potwierdzony w większej liczbie miejsc na całym świecie, być może zastanawiasz się, co stanie się z Twoją społecznością. Chociaż możliwa pandemia jest przerażająca, pamiętaj, że prawdopodobnie nie musisz się martwić o koronawirusa, jeśli w twoim regionie nie ma żadnych potwierdzonych przypadków. Jednak Centrum Kontroli Chorób (CDC) i Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zalecają wszystkim podjęcie podstawowych kroków w celu przygotowania się na koronawirusa, aby mniej osób chorowało.

Myj ręce przez 20 sekund mydłem i wodą.
  To takie proste, ale mycie rąk to najlepszy sposób, aby uchronić się przed zachorowaniem. Zwilż ręce ciepłą bieżącą wodą, a następnie nałóż łagodne mydło na dłoń. Pocieraj ręce przez 20 sekund, a następnie spłucz mydło pod ciepłą bieżącą wodą.
Środki odkażające na bazie alkoholu mogą również pomóc w zapobieganiu wirusowi. Używaj ich oprócz prania ręcznego, ale nie jako zamiennika.

Trzymaj ręce z dala od oczu, nosa i ust. Zazwyczaj koronawirus zaraża cię, gdy wdychasz kropelki z kichnięcia lub kaszlu zarażonej osoby lub dotykasz twarzy kroplami na dłoniach. Nie dotykaj twarzy, chyba że umyłeś ręce. W przeciwnym razie możesz przypadkowo wprowadzić zarazki do organizmu.
Jeśli to możliwe, użyj chusteczek do wycierania nosa lub pokrycia kaszlu, ponieważ ręce mogą być brudne.

Unikaj ściskania rąk innym osobom, niezależnie od tego, czy wydają się chore, czy nie.
Niestety ludzie zarażeni koronawirusem mogą rozprzestrzeniać chorobę, nawet jeśli nie wykazują objawów. Aby być bezpiecznym, nie ściskaj nikomu dłoni, dopóki zagrożenie koronawirusem nie minie. Zamiast tego grzecznie odrzuć uścisk dłoni i wyjaśnij, że próbujesz zapobiec koronawirusowi.
Możesz powiedzieć: „Miło też cię poznać. Zwykle uścisnąłem ci rękę, ale CDC zaleca unikanie uścisków dłoni, dopóki zagrożenie koronawirusem nie minie ”.

Oddal się od ludzi, którzy kaszlą i kichają.
Chociaż prawdopodobnie nie mają koronawirusa, najlepiej jest grać bezpiecznie, jeśli zauważysz kogoś, kto wykazuje objawy infekcji dróg oddechowych. Cicho iz szacunkiem odsuń się od każdego, kto wydaje się kaszleć i kichać.
Jeśli rozmawiasz z tą osobą, bądź uprzejmy, usprawiedliwiając się. Możesz powiedzieć: „Właśnie zdałem sobie sprawę, że kaszlesz. Mam nadzieję, że wkrótce poczujesz się lepiej, ale zamierzam odejść dalej, aby przypadkiem nie wdychać twoich zarazków ”.

Noś maskę tylko wtedy, gdy zaleci ją lekarz lub jesteś chory.
Chociaż niektórzy ludzie noszą maski na twarz, aby zapobiec koronawirusowi, CDC twierdzi, że nie jest to konieczne. Nie martw się o noszenie maski na twarz, chyba że lekarz ci to zaleci lub zachorujesz. Jeśli jesteś chory, maska złapie twój kaszel i krople kichania, aby nie mogły zarazić innych.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.