Jak leczyć koronawirusa?

Do tej pory dowiedziałeś się o Coronavirus FAQ.
Co powinienem zrobić, jeśli myślę, że jestem chory na COVID-19?
Zadzwoń do lekarza, jeśli masz gorączkę, kaszel i duszność, a niedawno wróciłeś z podróży lub zetknąłeś się z zarażoną osobą. Powiedz im, że podejrzewasz, że masz COVID-19, i zapytaj lekarza, co robić. Prawdopodobnie powiedzą ci, abyś albo został w domu i izolował się, albo udał się do odosobnionego ośrodka medycznego na badania. Państwowe laboratoria zdrowia publicznego i CDC zajmują się wszystkimi testami od marca 2020 r., Aw Twojej okolicy mogą występować zaległości.
Zadzwoń do lekarza lub szpitala i poinformuj ich, że chcesz wejść i podejrzewasz, że masz COVID-19. Przekazanie im tego ostrzeżenia pozwoli im przygotować się, abyś nie rozprzestrzenił choroby na innych, jeśli ją masz.
Jeśli masz nagły przypadek medyczny, powiadom osoby udzielające pomocy, dzwoniąc do nich, że podejrzewasz, że masz COVID-19, aby mogli również podjąć środki ostrożności. Prawdopodobnie izolują cię w pomieszczeniu z ujemnym ciśnieniem, więc jest mniej prawdopodobne, że wirus zainfekuje innych.
Jeśli przebywasz poza Stanami Zjednoczonymi, Twoja krajowa agencja zdrowia lub WHO prawdopodobnie poradzi sobie z badaniami w Twojej okolicy.

Jak diagnozuje się COVID-19?
 W Stanach Zjednoczonych państwowe laboratorium zdrowia publicznego lub CDC potwierdzi zakażenie COVID-19. Poza Stanami Zjednoczonymi krajowa agencja zdrowia lub WHO ustali, czy jesteś zarażony. Jeśli lekarz podejrzewa, że ​​możesz mieć COVID-19, pobierze próbki płynu z nosa i ust. Płyn ten zostanie wysłany do stanowego lub krajowego laboratorium w celu przetestowania COVID-19. Mogą również badać płyn z płuc lub badać mocz lub kał, aby ustalić, czy masz inne infekcje.
W przypadku zapalenia płuc lub trudności w oddychaniu lekarz może zlecić prześwietlenie płuc.
Testy diagnostyczne dla COVID-19 są ograniczone. Na przykład w Stanach Zjednoczonych tylko państwowe laboratoria zdrowia publicznego lub CDC mogą przeprowadzić odpowiednie testy. Twój lekarz prawdopodobnie wyznaczy Cię jako osobę objętą dochodzeniem (PUI) i utrzyma w izolacji do czasu powrotu wyników testu. Ponieważ laboratoria stanowe pomagają teraz w testowaniu, wyniki są dostępne szybciej niż na początku epidemii.

Czy musisz pozostać w szpitalu, jeśli masz COVID-19?
 Niekoniecznie. Cięższe przypadki wymagają hospitalizacji. Jednak większość osób, które zawarły COVID-19, może pozostać w swoich domach, o ile sam się izoluje. Lekarz poinformuje cię, czy możesz wrócić do domu lub czy potrzebujesz hospitalizacji. Tak czy inaczej, musisz poddać się kwarantannie, aby nie rozprzestrzeniać wirusa.
Twój stanowy departament zdrowia publicznego poinformuje Cię, kiedy możesz opuścić kwarantannę. Będą Cię śledzić podczas odzyskiwania, aby upewnić się, że czujesz się lepiej i nie narażasz innych na wirusa.
Może być konieczne udanie się do szpitala, jeśli płuca przestaną działać same i potrzebujesz respiratora, który pomoże ci oddychać. Szpitale mogą również dostarczyć ci dodatkowego tlenu, co ułatwia samodzielne oddychanie.
Jeśli czujesz się bardziej komfortowo w szpitalu niż w domu, poinformuj o tym swojego lekarza. Na przykład możesz powrócić do domu z powodu choroby.
Kontynuuj monitorowanie objawów, jeśli przebywasz w domu. Jeśli objawy nasilą się, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem.

Jakie leki są dostępne dla COVID-19?

Według stanu na 28 lutego 2020 r. Nie ma określonego leku zatwierdzonego do leczenia COVID-19. Firmy farmaceutyczne i organizacje badawcze przeprowadzają badania nad lekami przeciwwirusowymi w celu leczenia choroby. Jest jednak mało prawdopodobne, aby lek był dostępny do stosowania u ludzi przed końcem 2020 r.
Kilka organizacji pracuje również nad opracowaniem potencjalnej szczepionki przeciw tej chorobie. Jednak nie wiadomo, kiedy szczepionka będzie dostępna publicznie.
Możesz przyjmować leki bez recepty, aby złagodzić gorączkę i inne objawy COVID-19. Pamiętaj tylko, że te leki same łagodzą objawy - nie leczą wirusa

Jak mogę powstrzymać się od rozprzestrzeniania COVID-19 na innych?
Jeśli twój lekarz potwierdził, że masz COVID-19 lub podejrzewasz, że masz COVID-19, odizoluj się od innych. Zostań w domu, z wyjątkiem sytuacji, gdy masz zamiar uzyskać opiekę medyczną. Kiedy idziesz do lekarza, zawsze noś maskę i unikaj korzystania z transportu publicznego, dzielenia się jazdą lub taksówek. W domu należy podjąć następujące środki ostrożności:
Zatrzymaj się w oddzielnym pokoju od wszystkich innych i skorzystaj z oddzielnej łazienki, jeśli to możliwe.
Noś maskę N95 przez cały czas, gdy przebywasz w pobliżu innych ludzi. Podstawowe maski chirurgiczne nie zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusa.
Zakrywaj usta i nos chusteczką podczas kaszlu lub kichania. Natychmiast wrzuć chusteczkę do kosza na śmieci i umyj ręce.
Nie udostępniaj przyborów kuchennych, ręczników, pościeli ani odzieży innym członkom gospodarstwa domowego.
Monitoruj objawy i skontaktuj się z lekarzem, jeśli objawy się nasilą.

Jak rozpoznać, kiedy kurs COVID-19 dobiegł końca?
Zazwyczaj objawy będą względnie łagodne, więc może być trudno ustalić na pewno dokładnie, kiedy nie jesteś już zaraźliwy. Twój wydział zdrowia publicznego będzie Cię monitorował podczas kwarantanny i poinformuje Cię, kiedy będziesz mógł opuścić dom lub szpital. Gdy objawy ustąpią przez co najmniej 24 godziny, sprawdzą, czy nadal masz wirusa.
Nie opuszczaj kwarantanny, dopóki departament zdrowia publicznego nie potwierdzi, że możesz to zrobić bezpiecznie. Mogą utrzymywać cię w kwarantannie przez kilka dni po tym, jak nie będziesz już objawowy na wszelki wypadek.

Jak mogę się chronić przed COVID-19?
Najlepszym sposobem ochrony przed COVID-19 jest unikanie przebywania w pobliżu osób chorych na tę chorobę. Jeśli jednak osoba jest bezobjawowa, możesz nie wiedzieć, czy choruje, dopóki nie zarazisz się wirusem. Inne kroki, które możesz podjąć, aby zminimalizować ryzyko, to:
Myj ręce przez co najmniej 20 sekund mydłem i wodą po przejściu do łazienki, przed jedzeniem i po wydmuchaniu nosa, kaszlu lub kichaniu
Dotykanie oczu, nosa i ust jak najmniej
Pozostanie w domu, jeśli jesteś chory (nawet jeśli masz przeziębienie)
Czyszczenie i dezynfekcja wszystkich powierzchni, które są często dotykane w domu co najmniej raz dziennie
Zakrywając kaszel lub kichanie chusteczką i natychmiast wyrzucając chusteczkę do śmieci

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.