Pobierz Aptoide na Androida - bezpłatnie

Ponieważ niektóre urządzenia z Androidem zaczynają obecnie mieć problemy ze Sklepem Google Play, poszukiwanie najlepszej alternatywnej aplikacji może być ogromnym problemem w najbliższej przyszłości. Cóż, jednym konkretnym rozwiązaniem tego problemu jest przejście na urządzenia Apple, które mają wbudowany rynek o nazwie App Store. Chociaż dla lojalnych użytkowników Androida Aptoide jest najlepszym wyborem.

Ta aplikacja to sklep z aplikacjami typu open source podobny do Play Store. Jego nazwa pochodzi od słów „APT” (menedżer pakietów Debiana) i „oide” (ostatnia sylaba Androida). To sklep, w którym użytkownicy mogą tworzyć i budować własny sklep z aplikacjami, który oferuje każdy plik APK, taki jak tapety HD, ulubione gry i aplikacje potrzebne do codziennego życia. Dobrą wiadomością jest to, że możesz bezpłatnie zainstalować tę aplikację na urządzeniach z Androidem. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o aplikacji.

Łatwe do pobrania aplikacje

Oprócz typowych problemów z kradzieżą danych i cyberbezpieczeństwem, aplikacja jest nadal niezawodnym rynkiem dla wszystkich użytkowników Androida.
Aplikacja jest trzecim co do wielkości rynkiem zbytu dla użytkowników Androida, z ponad setkami tysięcy aplikacji dostępnych do pobrania. Po zainstalowaniu pojawi się kilka slajdów samouczka, które nauczy Cię, jak poruszać się po aplikacji i korzystać z jej unikalnych funkcji. W przeciwieństwie do innych podobnych aplikacji, nie musisz rejestrować się w niczym przed użyciem aplikacji. Jeśli znasz już Google Play Store, możesz po prostu przejść bezpośrednio przez samouczek i od razu rozpocząć przeglądanie ulubionych aplikacji (ponieważ ma on podobny interfejs). Możesz przewijać polecane aplikacje wyświetlane jako banery, aplikacje sponsorowane i kategorie określonych aplikacji do treści twojego serca. Możesz także odwiedzić recenzje aplikacji napisane przez programistów i sprawdzić różnych wydawców. Jeśli nadal nie możesz znaleźć tego, czego szukasz, po prostu przeglądając aplikację, użyj paska wyszukiwania i wpisz słowa kluczowe konkretnej aplikacji, takie jak tytuł, wydawca, rok wydania lub kategoria.

Jeśli już znalazłeś aplikację, która Cię najbardziej interesuje, lub po prostu sprawdzasz najnowszą wersję, możesz przeczytać wszystkie jej specyfikacje, klikając ikonę aplikacji. Tuż pod tytułem aplikacji zobaczysz wersję aplikacji i mały zielony znaczek ze słowem „zaufany” (tylko jeśli został przetestowany i zatwierdzony przez kierownictwo). Zaufane znaczki są przyznawane aplikacjom, które przestrzegały zasad i przepisów podanych przez twórców. Jeśli aplikacja, którą chcesz pobrać, nie ma zaufanego stempla, może zawierać złośliwe oprogramowanie i złośliwe treści, a jej zainstalowanie może zagrozić Twojej tożsamości i prywatności. Zaleca się instalowanie tylko aplikacji z zaufanymi znaczkami.

Aby dowiedzieć się więcej o aplikacji, możesz sprawdzić dostępne zwiastuny i zrzuty ekranu oraz dokładnie przeczytać opis. Chociaż niektóre opisy aplikacji są źle napisane i / lub po prostu skopiowane z innych podobnych rynków. Wyświetlane są również statystyki, takie jak liczba pobrań, rozmiar aplikacji, dane wydawcy, polubienia i oceny. Przewiń komentarze, aby poznać opinie użytkowników aplikacji, lub sprawdź powiązane aplikacje, które możesz chcieć wypróbować, i przeczytaj zaawansowane informacje techniczne na temat aplikacji, aby ustalić, czy jest ona kompatybilna z twoimi urządzeniami. Wystarczy kliknąć przycisk Instaluj, a następnie pojawi się wyskakujący menedżer pobierania, a preferowana aplikacja zostanie pobrana szybko, w zależności od połączenia internetowego.

Więcej niż naśladowca
Ogólnie rzecz biorąc, aplikacja jest bardzo podobna do Google Play Store, więc prawdopodobnie nie będziesz mieć problemów z nawigacją po niej. Ale aplikacja jest czymś więcej niż naśladowcą, oferuje także cały zestaw unikalnych funkcji do zbadania. Możesz subskrybować różne niezależne sklepy, które przesyłają różne treści, które mogą Cię zainteresować lub nie. Karty aktualizacji to oczekujące aktualizacje już zainstalowanych aplikacji. Możesz również obniżyć wersję zainstalowanej aplikacji, jeśli nie jesteś zadowolony z jej zaktualizowanej wersji. Aplikacja jest również zintegrowana z aplikacją Facebook, która umożliwia przewijanie osi czasu aplikacji, które nie zostały jeszcze zainstalowane na urządzeniu z Androidem. Jednak polubienie i komentowanie za pośrednictwem tej aplikacji nie wpłynie na Twoje konto FB, ponieważ działa ono niezależnie i zostało stworzone specjalnie dla społeczności użytkowników aplikacji.

Gdzie możesz uruchomić ten program?
Pobierz aplikację za darmo, odwiedzając jej oficjalną stronę internetową. Możesz natychmiast pobrać aplikację na urządzenia z Androidem, klikając przycisk „zainstaluj teraz za darmo”. Aptoide TV i Aptoide Lite są również dostępne do bezpłatnej instalacji na, odpowiednio, urządzeniach STB / Smart TV i urządzeniach klasy wyższej (z wolnym dostępem do Internetu). Po prostu przejdź do menu Ustawienia i wybierz Zabezpieczenia, w którym możesz zaznaczyć Nieznane źródła, a następnie kliknij Zainstaluj.

Czy jest lepsza alternatywa?
Istnieje wiele innych dostępnych platform Android, które można pobrać i wypróbować na urządzeniach mobilnych za darmo. Najpopularniejszym rywalem Aptoide jest F-Droid. Ta aplikacja kompiluje i porządkuje wszystkie pakiety plików dostępne w aplikacji, zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa. Dokonując selekcji, złośliwe i niewiarygodne treści są zatrzymywane bezpośrednio przed dotarciem do użytkowników aplikacji. Chociaż ten proces przynosi korzyści tylko dobrze znanym aplikacjom, co sprawia, że ​​rynek aplikacji jest bardziej ograniczony w porównaniu do jej odpowiedników. Chociaż wszystkie tytuły w aplikacji są bezpłatne, aplikacja nie zezwala na wyświetlanie reklam i śledzenie online, co jest korzystne dla twojego bezpieczeństwa cybernetycznego i prywatności, a także dla żywotności baterii twojego urządzenia. Aplikacja prezentuje jednakowo wszystkie dostępne aplikacje na swoim rynku. Ponieważ nie widzisz ocen, komentarzy, zrzutów ekranu i liczby pobrań dla każdej aplikacji, ustalenie, czy aplikacja / gra / oprogramowanie jest dobre, czy tylko śmieci, może być trudne.

Zaletą jest to, że opisy są uczciwie napisane przez opiekunów aplikacji, pokazując najmniejszą możliwą stronniczość dla każdej aplikacji. Ogólnie rzecz biorąc, Aptoide i F-Droid są do siebie bardzo podobne. Musisz tylko wziąć pod uwagę swój najwyższy priorytet przy wyborze najlepszej alternatywy dla Sklepu Google Play dla swojego telefonu z Androidem: czy to cyberbezpieczeństwo czy szeroki wybór aplikacji? Twój wybór.

Nasze podejście
Aptoide może nie być najbezpieczniejszą alternatywą dla Google Play Store, ale ma jedną z największych baz użytkowników, na której jest ponad 120 milionów programistów i wydawców, którzy angażują się i generują miliony aplikacji do pobrania. Natychmiastowe uruchomienie 3-etapowego procesu wykrywania złośliwego oprogramowania na każdym pliku APK przesłanym przez społeczność aplikacji jest jedną z inicjatyw aplikacji mających na celu zaradzenie zagrożeniom online i problemom bezpieczeństwa. Chociaż nie wszystkie złośliwe aplikacje są wykrywane, a niektóre mogą nadal być dostępne na rynku aplikacji. W celu bezpieczniejszej transakcji wybierz tylko opisy z zaufanymi stemplami. Oprócz typowych problemów z kradzieżą danych i cyberbezpieczeństwem, aplikacja jest nadal niezawodnym rynkiem dla wszystkich użytkowników Androida. Nadal oferuje funkcje najwyższej jakości, których nie można znaleźć w podobnych aplikacjach, takie jak opcja obniżenia wersji i program otwartej współpracy dla wszystkich początkujących i uznanych właścicieli sklepów internetowych.

Czy powinieneś to pobrać?
Pobierz na własne ryzyko. Sklep Google Play nadal zajmuje pierwsze miejsce i nie spadnie przez kolejne kilka lat. Jest nie tylko najlepszy pod względem usług, ale także oferuje bezpieczeństwo i niezawodność milionom użytkowników na całym świecie. Jeśli aplikacja Play jest dostępna na telefonie z Androidem, nie musisz ryzykować prywatności w Internecie, pobierając alternatywne aplikacje. Z drugiej strony, jeśli Twój telefon nie obsługuje Play, możesz również sprawdzić F-Droid.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.